Informácie pre návštevníkov

Hlavnou festivalovou scénou MFF MYJAVA je amfiteáter Trnovce s kapacitou 6800 miest na sedenie, ktorý sa nachádza na pomedzí katastrálnych území mesta Myjava a obce Brestovec. Dostanete sa k nemu odbočením z hlavnej cesty č. 1204 (Staromyjavská ul.) vedúcej z Myjavy na Starú Myjavu, kúsok pred železničným (Devánskym) viaduktom. Pri príchode na Myjavu zo smeru Nové Mesto nad Váhom - Stará Turá treba pri vstupe do mesta zísť z obchvatu a na kruhovom objazde pri supermarkete BILLA odbočiť na výjazd číslo 2 - smer Brestovec, Stará Myjava. Pokiaľ k nám pricestujete zo smeru Senica, na konci mestskej časti Turá Lúka odbočíte vľavo a budete pokračovať po komunikácii na Hurbanovej ulici, ktorá sa neskôr v križovatke napája práve na Staromyjavskú ulicu a tá vás dovedie až k areálu Trnovce. Ak budete na Myjavu prichádzať od Vrbovcov a od Moravy, odbočte pri cykloodpočívadle na Moravskej ceste vľavo na Ul. Pirte, ktorá sa na konci napája na Staromyjavskú ulicu. V tejto križovatke odbočíte vľavo a prídete až k dejisku festivalu. Pri vjazde do areálu Trnovce sa nachádza záchytné parkovisko, ktoré počas festivalu slúži predovšetkým účinkujúcim kolektívom a čestným hosťom. Platené  parkovanie pre návštevníkov je zabezpečené na rozľahlej lúke priamo pri festivalovom areáli, na ktorú hostí usmerní parkovacia služba.

Inak je parkovanie možné aj na Marečkovej ulici, od križovatky Hurbanovej ulice s Moravskou ulicou po križovatku Hurbanovej ulice so Staromyjavskou ulicou a na Moravskej ulici po križovatku Moravskej ulice s Hurbanovou ulicou. Tiež bude možné využiť ostatné parkoviská na Myjave za predpokladu, že vodiči dodržia ustanovenia cestného zákona a nebudú obmedzovať iné motorové vozidlá či chodcov. Ak na Myjavu nepocestujete autom, ale využijete autobusovú dopravu, stačí vám počkať si priamo na autobusovej stanici na kyvadlovú dopravu, ktorá je každoročne súčasťou myjavského festivalu. A to v podobe autobusov SAD Trenčín premávajúcich medzi mestskou časťou Turá Lúka, autobusovou stanicou v centre Myjavy, železničnou stanicou Myjava a festivalovým areálom alebo autobusov SAD. Kyvadlovú dopravu pre jednoduchšiu organizáciu dopravy odporúčame využiť aj ostatným návštevníkom podujatia. V prípade, že sa na Myjavu chystáte prísť vlakom, vedzte, že k vybraným vlakovým spojom budú vypravené autobusy, ktoré vás odvezú až k festivalovému areálu.

No ak sa rozhodnete ísť zo stanice pešo, odporúčame vám zísť ku križovatke Nádražnej ulice s Ul. kpt. Miloša Uhra, odbočiť vpravo a prejsť po schodisku na Ul. Milana Marečka. Tu pokračujte opäť vpravo okolo športového areálu až k myjavskej nemocnici, kde sa napojíte na Staromyjavskú ulicu a tá vás už privedie k festivalovému areálu.