Do festivalového areálu opäť aj na zdieľaných kolobežkách

19.06.2024

V roku 2023 sme si počas festivalu odskúšali možnosť nechať v prevádzke zdieľané kolobežky TIER, ktoré na Myjave fungujú, ako jednu z možností individuálnej dopravy z mesta do festivalového areálu Trnovce a späť. Napriek istým obavám, ako to dopadne z hľadiska zodpovednosti užívateľov kolobežiek a ich bezpečnosti, prax ukázala, že to bol dobrý nápad. Preto túto možnosť ponúkame aj počas 64. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2024. Kolobežky teda budú funkčné aj počas troch festivalových dní od 21. do 23. júna 2024.

Na ich používanie je potrebné mať v mobilnom telefóne stiahnutú mobilnú aplikáciu Zdieľané e-kolobežky TIER. Tá je samozrejme dostupná tak v obchode Google Play ako aj v iStore. Po jej otvorení a výbere Myjavy si nájdete na mape najbližšiu dostupnú kolobežku, odomknete ju naskenovaním QR kódu a môžete jazdiť. Aktivačný poplatok za odomknutie kolobežky je 1,- €, potom sa účtuje 0,20 € za každú minútu jazdy. Pokiaľ máte kolobežky v aplikácii predplatené, poplatok za odomknutie neplatíte.

Čo je dôležité je fakt, že ukončiť jazdu na kolobežke nemožno len tak hocikde, ale len na vyhradených virtuálnych parkoviskách v rámci mesta. Pre potreby festivalu sme zriadili jedno dočasné, ktoré sa nachádza na začiatku parkoviska hneď pri hlavnej ceste pod areálom Trnovce v smere z Myjavy. Bude ohradené páskami a zábranami, ktoré zároveň zamedzia parkovaniu motorových vozidiel v tomto priestore a jeho kapacita je si 20 kolobežiek. Virtuálne parkoviská nachádzajúce sa štandardne počas roka priamo v areáli Trnovce budú počas festivalu neaktívne.

Ak sa rozhodnete na cestu do festivalového areálu využiť práve tento druh dopravy, pripomíname vám, že je potrebné v zvýšenej miere dbať na pravidlá cestnej premávky, na bezpečnosť svoju aj ostatných ľudí a nepoužívať kolobežky po požití alkoholu. Nezodpovedným prístupom môžete spôsobiť problémy sebe aj iným. Ďakujeme za pochopenie!

M. Hrin
foto: M. Pipa