Do festivalového areálu sa dostanete aj na zdieľaných kolobežkách

16.06.2023

Nie každý to vie, tak by sme radi pripomenuli skutočnosť, že na Myjave funguje systém zdieľaných elektrických kolobežiek TIER.

Po dlhšom zvažovaní, či ich necháme v prevádzke aj počas Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2023, sme sa rozhodli, že túto možnosť návštevníkom festivalu poskytneme a kolobežky budú funkčné aj počas týchto troch festivalových dní. Na ich používanie je potrebné mať v mobilnom telefóne stiahnutú mobilnú aplikáciu Zdieľanie e-kolobežky TIER. Tá je samozrejme dostupná tak v obchode Google Play ako aj v iStore. Po jej otvorení a výbere Myjavy si nájdete na mape najbližšiu dostupnú kolobežku, odomknete ju naskenovaním QR kódu a môžete jazdiť. Aktivačný poplatok za odomknutie kolobežky je 1,- €, potom sa účtuje 0,20 € za každú minútu jazdy.

Čo je dôležité je fakt, že ukončiť jazdu na kolobežke nemožno len tak hocikde, ale len na vyhradených virtuálnych parkoviskách v rámci mesta. Pre potreby festivalu sme zriadili jedno nové, ktoré sa nachádza na začiatku parkoviska hneď pri hlavnej ceste pod areálom Trnovce v smere z Myjavy. Je ohradené páskami a dvoma pevnými zábranami, ktoré zároveň bránia tomu, aby do virtuálneho parkoviska vošlo auto. Takisto je na zemi zeleným sprejom napísané heslo "kolobežky TIER".

Ak sa rozhodnete na cestu do festivalového areálu využiť práve tento druh dopravy, pripomíname vám, že je potrebné v zvýšenej miere dbať na pravidlá cestnej premávky, na bezpečnosť svoju aj ostatných ľudí a nepoužívať kolobežky po požití alkoholu. Nezodpovedným prístupom môžete spôsobiť problémy sebe aj iným. Ďakujeme za pochopenie!