Dopravné obmedzenia počas MFF MYJAVA 2024

16.06.2024

S organizáciou Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA sú každoročne spojené dopravné obmedzenia a nárast motorových vozidiel v celom meste. A to najmä počas sobotňajšieho jarmoku, ktorý sa vždy koná na myjavskom námestí.

Mesto Myjava preto vyzýva vodičov a majiteľov motorových vozidiel, aby od piatka 21. 6. 2024 od 20.00 h neparkovali na parkoviskách v centre mesta na Námestí M. R. Štefánika a pri rieke Myjava z dôvodu príprav na "Jarmek pot mijafskú vežu", ktorý bude súčasťou 64. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2024.

Mestská polícia Myjava zároveň oznamuje, že v sobotu 22. 6. 2024 bude v čase od 6.00 do 14.00 h pre akúkoľvek dopravu uzavreté Námestie M. R. Štefánika vrátane komunikácie pri rieke Myjava z dôvodu konania jarmoku a sprievodu folklórnych súborov. V rovnakom čase bude platiť zákaz státia na Partizánskej ulici od Kultúrneho domu Samka Dudíka smerom k predajni Lidl. Mestská polícia preto žiada vodičov motorových vozidiel, aby sa počas uzávierky riadili pokynmi príslušníkov polície a dopravným značením. Doprava bude v tomto čase presmerovaná na Partizánsku ulicu, Ulicu 1. mája, Staromyjavskú ulicu a Pirte v oboch smeroch.

Parkoviská pre návštevníkov festivalu budú aj tento rok na Marečkovej ulici, od križovatky Hurbanovej ulice s Moravskou ulicou po križovatku Hurbanovej ulice so Staromyjavskou ulicou a na Moravskej ulici po križovatku Moravskej ulice s Hurbanovou ulicou. Tiež bude možné využiť ostatné parkoviská na Myjave za predpokladu, že vodiči dodržia ustanovenia cestného zákona, budú ohľaduplní k ostatným účastníkom premávky, nebudú parkovať vo verejnej zeleni a nebudú blokovať iné motorové vozidlá. Ďalšie parkovacie miesta budú už tradične za malý poplatok k dispozícií pri areáli Trnovce. Budú opäť riešené na trávnatých plochách pri festivalovom areáli. Ďakujeme za pochopenie!

M. Hrin
foto: M. Hrin