EN-TEN-TÍČKI pre detičky

18.06.2024

O jednom z prvých tohoročných festivalových programov, výstave Vítaní hostia v SNM - Múzeu SNR v Myjave, sme vás už v našich aktualitách informovali. Takže len pripomenieme, že jej vernisáž sa bude konať v stredu 19. júna 2024 o 16.00 h v priestoroch múzea.

No výstava venovaná tradičnému odevu karpatských Nemcov z Hornej Nitry nebude jedinou festivalovou aktivitou pripravovanou na tento deň. Ešte skôr, už dopoludnia od 9.00 do 11.00 h, sa totiž na Námestí M. R. Štefánika v Myjave začne pásmo nazvané EN-TEN-TÍČKI. Je určené deťom z materských a základných škôl a tvoria ho aktivity, hry, tvorivé dielne i tradičné detské ihrisko. To pre malých návštevníkov pripravia zamestnanci Centra tradičnej kultúry v Myjave. Deti si tu vyskúšajú napríklad drevené chodúle, hod na drevený kolík, hádzanie šišiek do koša, hádzanie lasom na slameného panáka, skákanie škôlky, skákanie na švihadle, lov rybičiek, prechod po lávke, jazdu na drevenom koni a podobne.

Okrem toho sa na námestí stanú účastníkmi dobrodružstiev rozprávkového Janka Hraška. A to prostredníctvom aktivít pripravených zamestnancami Centra voľného času Myjava.

Pásmo EN-TEN-TÍČKI sa bude konať aj vo štvrtok 20. júna 2024 v rovnakom čase, teda od 9.00 do 11.00 h a my vás naň srdečne pozývame!

M. Hrin
foto: M. Hrin