Festival obmedzí dopravu, nebude ani sobotňajší trh

18.08.2021

Od 20. do 22. augusta 2021 sa bude v Myjave konať pokračovanie 61. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2021, ktorý sme v online podobe mohli sledovať v júni tohto roka prostredníctvom youtube kanálu, webovej stránky či televíznych obrazoviek TV NOE, TV Myjava a TV Piešťany.

Teraz, počas predposledného prázdninového víkendu, si jeho živú verziu môžeme vychutnať priamo v myjavských uliciach, ktoré obsadia účinkujúci, remeselníci, či stánky s regionálnymi špecialitami. Nebude to síce festival, na aký sme zvyknutý z jeho domovskej scény v amfiteátri Trnovce, no aj tak veríme, že pripravené pásma potešia všetkých priaznivcov tradičnej ľudovej kultúry a aspoň takto si jeden z troch najväčších a najvýznamnejších slovenských folklórnych festivalov pripomenieme.

Hneď na úvod by sme chceli všetkých, ktorí sa k nám na Myjavu od piatka chystajú, upozorniť a poprosiť, aby dodržiavali aktuálne platné nastavenia COVID automatu, nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne, s ktorým bola organizácia podujatia konzultovaná a dbali na prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekciu pred vstupom do festivalových scén na námestí a zachovávali odstupy.

Keďže sa festival bude konať priamo v centre Myjavy, je potrebné počítať aj s dopravnými obmedzeniami. Od piatka 20. augusta bude pre dopravu zatvorená časť námestia pri evanjelickom kostole a od 15.00 h aj vjazd k tejto časti z hlavnej cesty. V rovnakom čase sa uzavrie i parkovisko pred Kultúrnym domom Samka Dudíka, ktoré bude počas víkendu vyhradené pre účinkujúcich na MFF MYJAVA 2021. V sobotu 21. a v nedeľu 22. augusta 2021 bude pre dopravu zatvorené Námestie M. R. Štefánika v časti od kruhového objazdu pri mestskom úrade po Vranov most, teda po križovatku Námestia M. R. Štefánika s Hurbanovou ulicou. Úsek od mosta po križovatku Námestia M. R. Štefánika s Moravskou ulicou síce nebude prejazdný, ale bude vyhradený na parkovanie osobných motorových vozidiel. Vojsť sem bude možné len z Hurbanovej ulice. Tu prosíme všetkých vodičov, aby dodržiavali ustanovenia zákona o premávke na pozemných komunikáciách, parkovali ohľaduplne, tak, aby neobmedzovali ostatných účastníkov premávky a neblokovali vjazdy a výjazdy z miestnych komunikácií. Dopravu bude kontrolovať Mestská polícia Myjava v spolupráci s PZ SR, ktorej príslušníci budú v prípade naplnenia parkovacej kapacity jednotlivých lokalít usmerňovať vodičov do ďalších častí mesta. Na parkovanie tak bude možné v sobotu a v nedeľu využiť napríklad aj autobusovú stanicu na Partizánskej ulici, plochu na Moravskej ulici, krajnicu na Hurbanovej ulici, Ulicu M. Marečka a ďalšie. Tieto dopravné obmedzenia budú platiť od soboty od 6.00 h do nedele do 20.00 h.

Vzhľadom na dopravnú výluku a na to, že átrium pri tržnici bude slúžiť na detské programy festivalu, upozorňujeme verejnosť, že sobotňajší trh sa v Myjave 21. augusta konať nebude.

Takisto by sme radi upozornili návštevníkov festivalu, že počas konania akcie im budú k dispozícií toalety na autobusovom nástupišti, na prízemí mestského úradu a tiež z vonkajšej strany budovy evanjelickej fary pri rieke Myjava.

A na záver, aby sme spoločnými silami festival dobre zvládli a nerobili si zbytočné problémy, všetkých prosíme o kultúrne správanie a dodržiavanie čistoty. Pamätajme na to, že odpadky patria do zberných nádob a do vriec, ktoré budú v centre rozmiestnené. Nenechávajme ich, prosím, na stoloch, na lavičkách alebo len tak rozhádzané po zemi... Ak sa budeme správať zodpovedne, veríme, že si čas strávený na MFF MYJAVA 2021 užijeme a budeme sa tu cítiť príjemne. Všetkých vás ešte raz srdečne na festival pozývame!