Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2023 sa bude konať pod záštitou Slovenskej komisie pre UNESCO!

12.06.2023

Organizátorom 63. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2023 dorazila v piatok 9. júna 2023 správa, že Slovenská komisia pre UNESCO prevezme záštitu nad konaním tohto jedinečného festivalu.

V liste od generálnej tajomníčky Slovenskej komisie pre UNESCO, pani Ľubice Erdelskej, sa okrem potvrdenia prevzatia záštity nad myjavským festivalom uvádza, že komisia oceňuje Medzinárodný folklórny festival MYJAVA ako poprednú prehliadku tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov, ktorá niekoľko desaťročí prispieva k zachovávaniu jedinečného nehmotného kultúrneho dedičstva na Slovensku a k popularizácií ľudovej kultúry. Podľa názoru zástupcov komisie Myjava vďaka bohatej programovej štruktúre a rôznorodosti účinkujúcich kolektívov výrazne prispieva k praktickému napĺňaniu Dohovoru o ochrane nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. Komisiu takisto teší, že myjavský festival získal členstvo v Medzinárodnej rade organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia CIOFF a zaradil sa tak k najprestížnejším folklórnym podujatiam nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

A to teší zasa nás a budeme radi, keď si tohoročné pripravené programy s viac ako 1800 účinkujúcimi z celého sveta prídete od 14. do 18. júna 2023 k nám na Myjavu vychutnať! Tešíme sa na vašu návštevu!