MFF MYJAVA 2021 je minulosťou. Ďakujeme vám za priazeň!

23.06.2021

Milí priatelia, vážení návštevníci, ctení priaznivci folklóru! Nezvyčajný, okrem jedinej výstavy výhradne virtuálny, 61. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2021 máme za sebou.

 Bola to pre nás celkom nová a cenná skúsenosť a zároveň príležitosť vyskúšať si v praxi doteraz nevyužité možnosti prezentácie nášho sviatku folklóru a jeho programovej skladby. Snažili sme sa pripraviť čo najpoctivejšie. Vytvorili sme pre vás viac ako 30 programov o ktorých sme presvedčení, že mali a majú potenciál vás zaujať a zároveň budú dielami nadčasovými. Takými, ku ktorým sa bude dať vrátiť, objaviť v nich nové prvky a informácie aj na druhé, tretie pozretie, vypočutie, prečítanie... Nie všetko išlo celkom hladko, museli sme zápasiť s časom i technikou, ale vo všeobecnosti sa podarilo všetko, čo sme naplánovali. A chceme sa poďakovať vám, našim divákom a verným priaznivcom, ktorí ste si aj v tejto dobe našli čas a prijali naše pozvanie na online festival. Ďakujeme, že ste počas celého týždňa od 14. do 20. júna 2021 festival sledovali a nezabudli ste na tradičnú ľudovú kultúru sedem dní dávkovanú modernými technológiami. Vážime si, že hoci sme sa nemohli osobne stretnúť v amfiteátri Trnovce, v mestečku MY-A-VY alebo kdesi na Jarmeku pot mijafskú vežu, venovali ste nám svoju pozornosť a boli s nami aspoň takto na diaľku. Ak máte nejaké postrehy, pripomienky, nápady, budeme vám vďační za spätnú odozvu.

Rovnako ďakujeme všetkým autorom programov, štábom, grafikom, členom Programovej rady MFF MYJAVA, spolupracovníkom, ktorí všetky tie skvelé dielka vymysleli, natočili, ozvučili, postrihali, nahrali a odvysielali.

Ďakujeme našim mediálnym partnerom - TV NOE, TV Myjava a TV Piešťany, že zaradili vybrané pásma do svojho programu a veľká vďaka za podporu patrí aj Fondu na podporu umenia, Trenčianskemu samosprávnemu kraju a organizátorovi festivalu, mestu Myjava. Bez nich by to totiž určite nešlo...

Priatelia, nadšenci, dúfame a veríme, že o rok sa už vidíme naživo na 62. ročníku MFF MYJAVA 2022. Dovidenia!