MFF MYJAVA 2022: 62. ročník festivalu je už súčasťou histórie

19.06.2022

Milí priatelia, priaznivci folklóru a milovníci tradičnej ľudovej kultúry!

A je to... Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2022, na ktorý sme dva roky kvôli pandémii čakali, je už v týchto chvíľach minulosťou. Jeho 62. ročník po dnešku definitívne dopísal svoju kapitolu v pomyselnej knihe bohatej histórie jedného z najväčších a najvýznamnejších folklórnych festivalov na Slovensku a myslíme, že si ho mnohí budeme pamätať ako ozaj vydarený. Dobré počasie, do posledného miesta zaplnený amfiteáter, ďalšie stovky návštevníkov v Mestečku MY-A-VY i v Prednom areáli, takmer 50 kvalitných programov, ktoré pre vás autori pripravili a účinkujúci zo Slovenska, Bulharska, Českej republiky, Grécka, Maďarska a Severného Macedónska s láskou predviedli. Myslíme, že zaužívané pomenovanie "sviatok folklóru" si MYJAVA 2022 určite zaslúži.

Chceme sa aj touto cestou poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a napriek všetkým okolnostiam a časovej tiesni prispeli k tomu, aby sa 62. ročník myjavského festivalu stal skutočnosťou. Ďakujeme Programovej rade, Prípravnému výboru, organizačným pracovníkom, autorom programov, všetkým účinkujúcim, sponzorom, partnerom a mediálnym partnerom, javiskovým technikom, brigádnikom, zvukárom, osvetľovačom, bezpečnostným pracovníkom, policajtom, hasičom, upratovacím službám, ľuďom zabezpečujúcim Kuchyňu starých materí v domčekoch mestečka, jednoducho všetkým a predovšetkým vám, našim divákom a návštevníkom, pre ktorých to všetko robíme a bez ktorých by to nemalo zmysel. Dúfame, že sa vám u nás na Myjave počas uplynulých dní páčilo a že si od nás odnášate veľa pekných zážitkov a pozitívnych dojmov. Iste, nie všetko sme dokázali priviesť k dokonalosti, hoci sme sa snažili. Vyskytli sa aj nejaké nedostatky, za ktoré sa ospravedlňujeme a spravíme všetko preto, aby 63. ročník festivalu bol ešte o čosi lepší.

Drahí priatelia, ešte raz ďakujeme a už teraz vás srdečne pozývame na 63. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2023, ktorý sa bude konať v termíne 14. - 18. 6. 2023.

Dovidenia!