MFF MYJAVA 2022: Festivalový areál ožíva, slávnostné otvorenie sa uskutoční večer

17.06.2022

Milí priatelia, ctení priaznivci tradičnej ľudovej kultúry!

Mesto Myjava vás pozýva na 62. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2022, ktorého oficiálne otvorenie spojené s odovzdávaním Ceny festivalu sa uskutoční dnes o 20.00 h v amfiteátri Trnovce. Predchádzať mu bude otvorenie mestečka MY-A-VY s Kuchyňou starých materí vo festivalovom areáli o 18.30 h a predstavenie divadla Korbáč "Jak sa ženi o svinu postarali" o 19.00 h. Vo večernom programe "Vitajte, priatelia, na Myjave!" sa predstavia súbory z Českej republiky, Bulharska, Grécka, Maďarska a Severného Macedónska a po nich o 21.50 h na pódium nastúpia domáce folklórne súbory a skupiny Kopaničiarik, Kopaničiar a Kopa z Myjavy, Kýčer z Turej Lúky, Vypletačky, Holeška z Prašníka, Krajňanky z Krajného a Brezová z Brezovej pod Bradlom s pásmom Krojoveda. A to nie je všetko. Podrobný program tretieho festivalového dňa si môžete naštudovať TU.

Od 17.00 h začne premávať kyvadlová doprava zabezpečujúca dopravu návštevníkov festivalu medzi areálom Trnovce, autobusovou stanicou Myjava a Turou Lúkou.

Zajtra, to jest v sobotu 18. 6. 2022, sa program začne tradičným "Jarmekom pot mijafskú vežu" na Námestí M. R. Štefánika v Myjave od 9.00 h. Upozorňujeme vodičov, aby z dôvodu prípravy jarmoku neparkovali od dnešného večera na parkoviskách v centre mesta a aby počítali s uzavretím centra Myjava pre akúkoľvek dopravu počas sobotňajšieho dopoludnia. Srdečne Vás na festival pozývame!