MFF MYJAVA 2022: Začal sa druhý festivalový deň

16.06.2022

Milí priaznivci folklóru!

Mesto Myjava vás srdečne pozýva na 62. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2022, ktorého prvé programy sa začali už v stredu a pokračujú aj vo štvrtok 16. júna 2022. Napríklad od 9.00 h je na Námestí M. R. Štefánika pripravené pásmo hier pre najmenších návštevníkov festivalu s názvom En-ten-tíčki. A popoludní o 16.00 h čaká organizátorov festivalu prijatie zahraničných súborov na Gazdovskom dvore v Turej Lúke spojené s tanečnou školou.

Inak nás tento týždeň čakajú dni plné hudby, tanca, spevu, zábavy, tradičných remesiel, prezentácie dedičstva našich predkov i dobrého jedla, kde si každý istotne nájde to, čo ho zaujíma. Na Myjavu zavítajú účinkujúci z celého Slovenska, Českej republiky, Bulharska, Grécka, Maďarska a Severného Macedónska. Pripravené sú desiatky scénických i nescénických programov, veľké javiskové choreografie, tanečné i hudobné školy, súťaže, ľudové rozprávania, divadelné predstavenia pre malých i veľkých, zábavy, nebude chýbať sobotňajší Jarmek pot mijafskú vežu a skvelá atmosféra mestečka MY-A-VY.

Nenechajte si ujsť tento sviatok folklóru, príďte sa zabaviť, niečo nové naučiť a vychutnať si jedinečnú atmosféru festivalu so statusom CIOFF. Tešíme sa na vás, priatelia!