MFF MYJAVA 2023: Ďakujeme všetkým za skvelý ročník!

19.06.2023

Milí priatelia, priaznivci folklóru a milovníci tradičnej ľudovej kultúry!

Vo festivalovom areáli Trnovce zavládol po troch dňoch radostnej a srdečnej atmosféry pokoj. Javisko amfiteátra stíchlo, Mestečko MY-A-VY sa vyprázdnilo, zástavy zo stožiarov zmizli, hľadisko je prázdne... Medzinárodný folklórny festival MYJAVA uzavrel ďalšiu kapitolu vo svojej doterajšej 63-ročnej histórií a hoci si ho ešte postupne, bod po bode, vyhodnotíme, máme pocit, že si tohoročnú Myjavu - ako festival familiárne nazývame - budeme pamätať ako vydarenú. Hoci nás počasie v piatok večer a v sobotu popoludní trochu postrašilo, napokon sa nám podarilo všetky hlavné programy zrealizovať tak, ako boli naplánované, len s istým časovým posunom. Potešil nás pohľad na celkom zaplnený amfiteáter, na ďalšie stovky návštevníkov v Mestečku MY-A-VY i v Prednom areáli, ktorí si mohli vychutnať viac ako 40 kvalitných scénických i nescénických programov (reprízy nerátame). Dorazili všetci pozvaní účinkujúci z rôznych kútov Slovenska, hostia z Českej republiky, Bosny a Hercegoviny, Maďarska, Južnej Kórey i Nepálu. A myslíme, že zaužívané pomenovanie "sviatok folklóru" si MYJAVA 2023 určite zaslúži.

Chceme sa aj touto cestou poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a svojou mierou prispeli k tomu, aby sa 63. ročník myjavského festivalu zmenil z plánov a ideí na skutočnosť. Ďakujeme Programovej rade, Prípravnému výboru, organizačným pracovníkom, autorom programov, všetkým účinkujúcim, sponzorom, partnerom a mediálnym partnerom, javiskovým technikom, brigádnikom, zvukárom, osvetľovačom, bezpečnostným pracovníkom, vodičom, policajtom, hasičom, upratovacím službám, ľuďom zabezpečujúcim Kuchyne starých materí v domčekoch mestečka, vlakovým čatám, jednoducho všetkým. A predovšetkým vám, našim divákom a návštevníkom, pre ktorých to všetko každý rok robíme a bez ktorých by to nemalo význam. Dúfame, že sa vám u nás na Myjave počas uplynulých dní páčilo a že ste si od nás odniesli veľa pekných zážitkov a pozitívnych dojmov. Iste, nie všetko sa vždy podarí tak, ako sme zamýšľali, ale určite sme sa o to celý čas snažili. Ak ste postrehli nejaké nedostatky, tak sa vám za ne ospravedlňujeme a spravíme všetko preto, aby sme 64. ročník festivalu spravili ešte o čosi lepším.

Drahí priatelia, ešte raz ďakujeme a už teraz vás srdečne pozývame na 64. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2024, ktorý sa bude konať v termíne 19. - 23. 6. 2024.

Dovidenia!