MFF MYJAVA 2023: Jarmek pot mijafskú vežu začal, príde aj parný vlak

17.06.2023

Mesto Myjava vás srdečne pozýva na 63. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2023, ktorého program pokračuje dnes od 9.00 h "Jarmekom pot mijafskú vežu". Od 10.30 h bude mestom v rámci Prehliadky krojov prechádzať sprievod účinkujúcich. Z dôvodu konania jarmoku je počas dnešného dopoludnia uzavreté centrum Myjavy pre akúkoľvek dopravu. Obchádzka je možná cez obchvat Myjavy (pozor, je prejazdný, ale v rekonštrukcii) a po uliciach Hurbanova a Partizánska. O 11.00 h sa začne program s názvom "Musiac Slovaca" v evanjelickom chráme Božom a od 14.00 h program v areáli Trnovce otvorením brán mestečka MY-A-VY. Pripravené sú rozprávkové predstavenia pre najmenších, ľudové rozprávania, tvorivé dielne, tanečné školy, koštovky a od 16.00 h vystúpenia v amfiteátri. Tie otvorí Súťaž ľudových hudieb o Cenu Samka Dudíka a po nej bude nasledovať program Semiačka z Tekova, film Slamienkar a tanečná škola pre celý areál Tancuje celá Myjava.

V hlavnom večernom programe sa o 19.40 h opäť predstavia zahraničné folklórne súbory z Českej republiky, Bosny a Hercegoviny, Južnej Kórey a Nepálu. Od 20.40 h bude javisko amfiteátra patriť folklórnym súborom zo Šale, Bratislavy, Považskej Bystrice, Banskej Bystrice či Bardejova a ich pásmu nazvanému Pri mľiňe. Posledným veľkým programom v amfiteátri dnes bude o 22.10 Znovuzrodenie s účasťou účinkujúcich z Trenčína, Nového Mesta nad Váhom, Piešťan, Skalice a Bolešova.

Zároveň vás upozorňujeme, že počas dňa premáva kyvadlová doprava zabezpečovaná autobusmi SAD Trenčín medzi areálom Trnovce, centrom Myjavy a Turou Lúkou. Autobusové prípoje sú takisto pripravené k vybraným vlakovým spojom a tiež k parnému vlaku, ktorý dnes, teda v sobotu a aj zajtra zavíta na Myjavu na čele s parným rušňom 555.3008 prezývaným Mazutka. Jeho príchod je naplánovaný o 11.15 h. Srdečne vás na festival pozývame!