MFF MYJAVA 2023: Otvorili sme druhý festivalový deň

15.06.2023

Milí priaznivci folklóru!

Mesto Myjava vás srdečne pozýva na 63. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2023, ktorého prvé programy sa začali v stredu 14. a pokračujú aj vo štvrtok 15. júna 2023. Napríklad od 9.00 h je na Námestí M. R. Štefánika pripravené pásmo hier pre najmenších návštevníkov festivalu s názvom En-ten-tíčki. A popoludní o 16.00 h čaká organizátorov festivalu prijatie zahraničných súborov na Gazdovskom dvore v Turej Lúke spojené s tanečnou školou. Naši hostia z Nepálu či Južnej Kórey už majú za sebou "pozývacie" vystúpenia na námestí v Brezovej pod Bradlom i v Hurbanovom parku v Novom Meste nad Váhom.

Inak nás tento týždeň čakajú dni plné hudby, tanca, spevu, zábavy, tradičných remesiel, prezentácie dedičstva našich predkov i dobrého jedla, kde si každý istotne nájde to, čo ho baví a zaujíma. Na Myjavu zavítajú účinkujúci z celého Slovenska, Českej republiky, Bosny a Hercegoviny, Maďarska, spomínaného Nepálu a Južnej Kórey. Pripravené sú desiatky scénických i nescénických programov, veľké javiskové choreografie, tanečné i hudobné školy, súťaže, ľudové rozprávania, divadelné predstavenia pre malých i veľkých, zábavy, nebude chýbať sobotňajší Jarmek pot mijafskú vežu a skvelá atmosféra mestečka MY-A-VY. A v sobotu i v nedeľu príde aj parný vlak. Pretože keď na myjavský festival, tak štýlovo.

Nenechajte si teda tento sviatok folklóru ujsť, príďte sa zabaviť, niečo nové naučiť a vychutnať si jedinečnú atmosféru festivalu so statusom CIOFF usporadúvaného pod záštitou Slovenskej komisie pre UNESCO. Tešíme sa na vás, priatelia!

M. Hrin
foto: M. Hrin