MFF MYJAVA 2023: Vitajte, priatelia, na Myjave!

16.06.2023

Mesto Myjava vás srdečne pozýva na 63. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2023, ktorého oficiálne otvorenie spojené s odovzdávaním Ceny festivalu sa uskutoční dnes o 20.00 h v amfiteátri Trnovce. Predchádzať mu bude otvorenie mestečka MY-A-VY s Kuchyňou starých materí vo festivalovom areáli o 18.30 h a predstavenie divadla Korbáč "JAKO STRÝCO HRUŠKA ZE ŠČEFÁNOM VODU VYNÚRALI" o 19.00 h. Vo večernom programe "DEDIČSTVO NÁRODOV" sa predstavia súbory z Českej republiky, Bosny a Hercegoviny, Južnej Kórey a Nepálu a po nich o 22.20 h na pódium nastúpia domáce folklórne súbory a skupiny Kopaničiarik, Kopaničiar a Kopa z Myjavy, Kýčer z Turej Lúky a Brezová z Brezovej pod Bradlom s pásmom ŽIVOTOM AKO ROKOM TANEČNÝM KROKOM. A to nie je všetko. Podrobný program tretieho festivalového dňa si môžete naštudovať TU.

Od 17.00 h začne premávať kyvadlová doprava zabezpečujúca dopravu návštevníkov festivalu medzi areálom Trnovce, autobusovou stanicou Myjava a Turou Lúkou. Cestovné poriadky si môžete naštudovať TU.

Zajtra, to jest v sobotu 17. 6. 2023, sa program začne tradičným "Jarmekom pot mijafskú vežu" na Námestí M. R. Štefánika v Myjave od 9.00 h. Upozorňujeme vodičov, aby z dôvodu prípravy jarmoku neparkovali od dnešného večera na parkoviskách v centre mesta a aby počítali s uzavretím centra Myjava pre akúkoľvek dopravu počas sobotňajšieho dopoludnia. Srdečne Vás na festival pozývame!

Vitajte, priatelia, na Myjave!

M. Hrin
foto: M. Hrin