MFF MYJAVA 2024: Detské folklórne súbory aj galaprogram Naše-nenaše

23.06.2024

Mesto Myjava vás srdečne pozýva na posledný deň 64. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2024. Program sa začína o 10.00 h sprístupnením Hrišča v Areáli pred reštauráciou a bábkovým divadlom, remeselnými dielňami a školou tylovej paličkovanej čipky v Prednom areáli a pokračuje od 11.00 h otvorením Kuchýň starých materí v Mestečku MY-A-VY. Tu si o 11.30 h môžeme pozrieť reprízu piatkového predstavenia Divadla Korbáč, v ktorom sa dozvieme, ako dopadla Hríbarska sezóna podľa strýca Hrušku. Nasledovať budú ľudové rozprávania a detské programy, posledný z nich - Školička tanca pre deti - začína o 16.05 h.

Vystúpenia v amfiteátri odštartujú o 14.00 h programom detských folklórnych súborov zo Skalice, Červeníka, Smoleníc, Senca a Dunajskej Stredy s názvom Tradícia na dosah! a po tanečnej škole pre celý areál sa o 15.40 h uskutoční záverečný galaprogram festivalu s názvom Naše-nenaše alebo o scestnosti jedinej nezmiešanej kultúry.

Zároveň vás upozorňujeme, že aj počas dnešného sviatočného dňa premáva kyvadlová doprava zabezpečovaná autobusmi SAD Trenčín medzi areálom Trnovce, centrom Myjavy a Turou Lúkou. Tešíme sa na vašu návštevu a veríme, že si záverečný deň festivalu spolu naozaj užijeme!

M. Hrin