MFF MYJAVA 2024: Prosíme, rešpektujte bezpečnostné hlásenia v areáli!

20.06.2024

Väčšine z nás istotne neunikol fakt, že extrémne prejavy počasia sú aj v našej zemepisnej šírke čoraz častejšie a spôsobujú ľuďom nemalé problémy. S touto skutočnosťou musíme samozrejme rátať aj pri organizácií 64. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2024 a byť pripravení aj na možné vysoké teploty, silné búrky, vietor či prívalový dážď. Pokiaľ by k niektorej z týchto situácií počas festivalu prišlo, budeme mať pre vás - návštevníkov - pripravené bezpečnostné hlásenia so základnými pokynmi, ako sa treba chovať. Tie budú vyhlasované prostredníctvom rozhlasu vo festivalovom areáli Trnovce a takisto sa budú zobrazovať na veľkej LED obrazovke v amfiteátri. Prosíme vás, aby ste tieto hlásenia neignorovali, ale venovali im náležitú pozornosť.

V celom areáli budú v súlade s evakuačným plánom umiestnené zelené tabuľky so šípkami, ktoré vás nasmerujú na únikovú trasu k parkoviskám a k hlavnej ceste. Pomôcť vám môže aj plán festivalového areálu, ktorý je umiestnený pri vstupe pod parkoviskami, máme ho zverejnený na našom webe a je aj súčasťou takzvaných programových skladačiek. Tie budú - ako každý rok - k dispozícií zadarmo pri predaji vstupeniek a v domčeku Myjava pred Mestečkom MY-A-VY. Na mieste budú prítomné aj bezpečnostné a záchranné zložky, ktoré vám so zvládnutím prípadnej mimoriadnej situácie pomôžu.

My však dúfame a veríme, že sa nám všetky komplikácie spojené s počasím (a aj iné) vyhnú a tohoročný festival si naozaj spoločne užijeme. A ak by sa náhodou stalo, že predsa len trochu spŕchne, budeme mať pre vás pripravené jednoduché pršiplášte, ktoré si môžete zakúpiť v žltom prístrešku pri vstupe do amfiteátra v smere od remeselnej zóny.

Vopred vám ďakujeme za pochopenie a spoluprácu!

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen