MFF MYJAVA 2024: Vitajte všetci na Myjave!

20.06.2024

Mesto Myjava vás srdečne pozýva na 64. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2024, ktorého Slávnostné otvorenie spojené s odovzdávaním Ceny festivalu sa uskutoční dnes, v piatok 21. júna 2024, o 20.00 h v amfiteátri Trnovce. Predchádzať mu bude otvorenie Mestečka MY-A-VY s Kuchyňou starých materí vo festivalovom areáli o 18.30 h a predstavenie divadla Korbáč s názvom Hríbarska sezóna podľa strýca Hrušku o 19.00 h. Vo večernom programe Dedičstvo národov a cesty k nám sa o 20.50 h predstavia súbory z Českej republiky, Chorvátska, Indie, Turecka, Ukrajiny a Vietnamu. Po nich o 22.20 h na pódium nastúpia domáce kolektívy Kopaničiarik, Kopaničiar, Kopa, Myjavská cimbalovka a Dychová hudba Myjavci z Myjavy, Kýčer z Turej Lúky, Brezová a Ľudová huba Pavla Michaličku z Brezovej pod Bradlom, Šramel a Krajnanská muzika z Krajného a Ľudová hudba Petra Obucha z Piešťan s pásmom Ostali po nich piesne a spomienky. To je venované pamiatke štyroch významných muzikantských osobností regiónu - Milanovi Miklášovi, Vladovi Jánošovi, Pavlovi Marečkovi a Pavlovi Švancarovi. A to nie je všetko. Podrobný program tretieho festivalového dňa si môžete naštudovať TU.

Od 17.00 h začne premávať kyvadlová doprava zabezpečujúca dopravu návštevníkov festivalu medzi areálom Trnovce, autobusovou stanicou Myjava a Turou Lúkou. Cestovné poriadky sú vám k dispozícií TU.

Zajtra, to jest v sobotu 22. 6. 2024, sa program začne tradičným Jarmekom pot mijafskú vežu na Námestí M. R. Štefánika v Myjave od 9.00 h. Upozorňujeme preto vodičov, aby z dôvodu prípravy jarmoku neparkovali od dnešného večera na parkoviskách v centre mesta a aby počítali s uzavretím centra Myjava pre akúkoľvek dopravu počas sobotňajšieho dopoludnia. Srdečne vás všetkých na festival pozývame!

M. Hrin
foto: M. Hrin