Odstavte svoje auto priamo pri festivalovom areáli a využite kyvadlovú dopravu!

11.06.2024

Kyvadlovú dopravu počas hlavných festivalových dní MFF MYJAVA 2024 budú opäť zabezpečovať autobusy SAD Trenčín. Ich cestovné poriadky nájdete zverejnené pod týmto článkom a tiež v sekcii Informácie - Kyvadlová doprava.

Autobusy budú premávať od piatka 21. do nedele 23. júna 2024. V rámci Myjavy autobusy okrem autobusovej stanice na Partizánskej ulici zastavujú - ak majú voľnú kapacitu pre cestujúcich - aj na zastávkach nad Múzeom SNR na Staromyjavskej ulici a tiež pri nemocnici, takisto na Staromyjavskej ulici. Pokiaľ spoj zachádza do mestskej časti Turá Lúka, stojí na zastávke pri Jednote, pri Černákovom mlyne aj pri bývalej pekárni.

Aj tento rok vypravíme v piatok 21. a v sobotu 22. júna mimoriadne autobusové spoje do Starej Turej, ktoré sa nám v predošlých ročníkoch osvedčili. Tie budú obsluhovať aj v cestovnom poriadku uvedené zastávky v obciach Hrašné, Rudník a Poriadie.

Na základe skúseností s využívaním spojov sme čiastočne zredukovali prípoje k vlakom na myjavskú železničnú stanicu, ktoré pôjdu k vybraným spojom len v piatok a v sobotu. V nedeľu kyvadlová doprava na železničnú stanicu zachádzať nebude.

Naopak, pridali sme spoje v sobotu dopoludnia na skúšku tak, aby ste mali možnosť - pokiaľ prídete na Myjavu autom - odstaviť svoje vozidlo priamo na parkovisku na lúke pri festivalovom areáli Trnovce a mohli sa na jarmok do centra mesta a zasa z neho dopraviť práve kyvadlovou dopravou. Túto možnosť vám rozhodne odporúčame. Vyhnete sa tak problémom s parkovaním v uliciach Myjavy počas jarmoku, ktoré bývajú v tomto čase maximálne vyťažené a nájsť miesto na parkovanie býva dosť komplikované.

Ďakujeme!

M. Hrin
foto: M. Hrin
grafika: T. Fidrich