Program druhého dňa MFF MYJAVA 2021

15.06.2021

Milí priatelia, ctení hostia, vážení priaznivci folklóru! Máme tu druhý deň 61. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2021.

V rámci neho sme pre vás pripravili druhý z videoreceptov Kuchyne starých materí. V ňom uvidíte, ako sa pripravuje baba vo fazuli z hornej Nitry. Recept si môžete pozrieť na našom festivalovom youtube kanáli MFF MYJAVA o 17.00 h. O 19.00 h tu zasa uvidíte online výstavu fotografií z predošlých festivalových ročníkov nazvanú MYJAVA očami Eda Timka. No a o 20.00 h budeme pokračovať pásmom Sedemdesiat sukien mala, v ktorom si tento raz ukážeme ženskú úpravu hlavy z Vrboviec. Okrem toho na našom festivalovom webe www.mffmyjava.sk v programovej sekcii pribudne druhý z reedície zborníčkov, v tomto prípade venovaný postavám patriacim ku koloritu dedinského života v minulosti. Budete si ho tu môcť stiahnuť a naštudovať. Srdečne vás k sledovaniu našich festivalových online programov pozývame!

Medzinárodný folklórny festival MYJAVA podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Supported using public funding by Slovak Arts Council.

Medzinárodný folklórny festival MYJAVA podporil Trenčiansky samosprávny kraj.